Aktualności

Tegoroczne wakacje są inne niż wszystkie, z wiadomych względów. Mamy jednak pewność, że każdy z Państwa spędza je udanie. Od kilku dni w życie weszła możliwość realizacji bonu turystycznego. My również przystąpiliśmy do tego programu! W związku z licznymi zapytaniami i wątpliwościami prezentujemy najważniejsze informacje na ten temat.

Jak działa?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Dla kogo?

Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Jak składam wniosek?

Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+.

Jak zapłacę bonem?

Podaj kod obsługi płatności, gdy będziesz płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne Kod obsługi płatności podajesz osobie przyjmującej płatność Ustal z osobą przyjmującą płatność jaką kwotę chcesz zapłacić za pomocą bonu. Kolejnym krokiem jest podanie kodu potwierdzającego płatność. Kod ten otrzymasz esemesem na numer telefonu, który podałeś podczas aktywacji bonu na PUE ZUS Jeśli kwota dostępna w ramach bonu jest niższa niż wartość usługi, dopłać w inny sposób Brakującą część płatności możesz zapłacić np. gotówką, kartą lub przelewem.

Bonem turystycznym możesz płacić do 31 marca 2022 r. Jeśli do tego dnia zapłacisz za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną, to możesz z niej skorzystać także po tym terminie Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania pełnej kwoty świadczenia