Aktualności

Liczymy, że do momentu spotkania z Państwem zbliżamy się nieuchronnie. Dla nieprzekonanych do przyjazdu w nasze rejony prezentujemy część drugą naszego artykułu – „Dlaczego warto do nas przyjechać?”. Przyjemnej lektury!

Bunkry powojenne na Helu i w Jastarni

Zabytkowe bunkry, schrony, wieże kierowania ogniem, niemieckie stanowiska artyleryjskie, betonowe umocnienia oraz działa Rejonu Umocnionego Hel z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Lotnisko z lotami widokowymi w Jastarni

Jest niewielkim lotniskiem gdzie możemy skorzystać z lotów widokowych nad Mierzeja Helską czy skoków ze spadochronem. Lotnisko jest dostępne dla lotów czarterowych i turystycznych.

Muzeum rybackie w Jastarni

Prywatne muzeum położone w Jastarni, jego właścicielem jest Juliusz Struck. W ramach muzealnej ekspozycji prezentowane są sieci oraz dawne narzędzia do połowu ryb.

Latarnia morska w Jastarni

Latarnia jest administrowana przez Urząd Morski w Gdyni i nie jest udostępniona do zwiedzania, można ją podziwiać z daleka. Jest najniższą latarnią na całym polskim Wybrzeżu.

Park rozrywki Ocean Park we Władysławowie

Położony we Władysławowie pozwala na spacer po dnie oceanu i na spotkanie z wielorybami, delfinami, żółwiami morskimi oraz wielu innych zwierząt żyjących w otchłaniach oceanu. Przegotowana ekspozycja pokazuje zwierzęta zachowując ich naturalne rozmiary, szeroki wachlarz atrakcji dla wszystkich bez względu na wiek.

Dom Rybaka we Władysławowie

Powstał w 1950 roku jako hotel dla rybaków, jest to największa budowla we Władysławowie, obecnie znajduje się tutaj restauracja o raz wysoka baszta, z której możemy podziwiać widok na zatokę pucka, przylądek Rozewie oraz Półwysep Helski.

Muzeum motyli we Władysławowie

Prywatne Muzeum Motyli zostało założone w 1999 roku we Władysławowie. Mieści się na III piętrze wieży widokowej w Domu Rybaka. Ekspozycja powstała z rodzinnych zbiorów Tomasza Falkiewicza, który był inicjatorem utworzenia muzeum.

Lunapark Sowiński we Władysławowie

Lunapark Sowiński jest bardzo ciekawym miejscem dla rodzin z dziećmi – rozrywki dla najmłodszych z pewnością tutaj nie zabraknie.  Największą atrakcją jest jedna z najwyższych kolejek górskich w Polsce. Dla miłośników mocnych wrażeń przygotowano jeszcze kilka ekstremalnych atrakcji. Można również się pośmiać w pałacu śmiechu bądź zawitać do zamku strachu…

Pomnik „Korona Himalajów” we Władysławowie

Czternaście skalnych płyt symbolizujących czternaście ośmiotysięczników, które zdobyli Polacy – to pomnik „Korona Himalajów”.

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Aleja Gwiazd Sportu – pierwsza w Polsce aleja poświęcona sportowcom polskim i zagranicznym. Powstała z inicjatywy Jerzego Szczepankowskiego, Macieja Baranowskiego oraz burmistrza Władysławowa Adama Drzeżdżona.