Aktualności

Hotel Jastarnia

Jastarnia to kurort położony w środkowej części Półwyspu Helskiego. Urzeka malowniczymi plażami, wydmami porośniętymi lasem sosnowym, różnorodnymi wydarzeniami kulturalnymi i atrakcjami turystycznymi. Coraz więcej rodzin z dziećmi decyduje się na pobyt w Jastarni i okolicach, np. w pobliskich Chałupach. Jastarnia wchodzi w zakres Zatoki Puckiej, która jest obszarem specjalnej ochrony ptaków. Oznacza to, że miłośnicy przyrody mogą wybrać się na wycieczkę w poszukiwaniu rzadkich gatunków.

O Jastarni

Pierwsza dokumentacja z istnienia Jastarni sięga 1378 roku. Wtedy była to mała wieś nadmorska, w której mieszkańcy parali się rybołówstwem i handlem. Około roku 1920 nastąpił gwałtowny rozrost osady na skutek przyjazdu pierwszych turystów i letników, który się utrzymał. Od tego czasu wieś przeszła ogromne zmiany i stała się jednym z większych kurortów turystycznych na Mierzei Helskiej.

Władze miasta Jastarnia, razem z hotel Jastarnia z dumą prezentują bogatą ofertę tego pięknego miejsca. Jednym z głównych atutów Jastarni są uzdrowiska (podgrzewane baseny, gabinety fizykoterapii i studia odnowy biologicznej), które funkcjonują przez cały rok, ale największym powodzeniem cieszą się zimą.

Jest to też gmina odpowiednia na niepogodę. Co to znaczy? Jastarnia oferuje szereg atrakcji, które można realizować nawet, gdy pada deszcz. Jedną z ciekawszych jest Skansen Fortyfikacji, czyli cztery ciężkie schrony bojowe o kryptonimach „Sargossa”, „Sokół”, „Sabała”, i „Sęp”. Stanowią pozostałości fortyfikacji wybudowanych w 1939 roku w celu zabezpieczenia dostępu do Półwyspu Helskiego ze strony lądu stałego. Wybór padł na okolice Jastarni, ponieważ najlepiej nadawały się do obrony ze względu na szerokość cypla (450m) i położenie w środkowej jego części.

Innym wartym odwiedzenia miejscem jest Chata Rybacka wybudowana w 1881 roku. Jej największym wyróżnikiem jest to, że jako tworzywo wykorzystano wyrzucone przez morze pozostałości rozbitych okrętów. Najstarsze elementy pochodzą nawet z XV wieku, stąd też Chata Rybacka jest tak wartościowym i ciekawym zabytkiem.

Jastarnia, tak jak Chałupy, jest kolebką sportów wodnych, gdzie zjeżdżają się osoby z całej Polski. Z możliwości wodnego szaleństwa korzystają również początkujący fani windsurfingu, kitesurfingu i innych. Najlepsze warunki gwarantują tutaj spokojne wody Zatoki Gdańskiej. W centrum urokliwego kurortu można przespacerować się również mariną jachtową.

Hotel Jastarnia zachęca do skorzystania z lokalnej oferty wypożyczalni sprzętu wodnego i nauki pod kątem doświadczonych instruktorów. Można także wybrać się na rejs kutrem rybackim lub drewnianymi łodziami żaglowymi.

Jastarnia to także doskonale przygotowane tereny pod kątem szlaków rowerowych. Odwiedzający mogą wybrać się na wycieczkę ścieżkami przyrodniczo-rowerowymi, prowadzącymi poprzez niezwykle urodziwe i fascynujące obszary Jastarni. Na pieszych czekają ścieżki typowo przyrodnicze, które oferują jeszcze bogatsze doznania. Co więcej, spacerując na nogach turysta jest w stanie dużo lepiej skupić się na otaczającej go naturze. Do najciekawszych (pieszych) ścieżek przyrodniczych należą: Ścieżka Przyrodnicza “Torfowe Kłyle” w Jastarni, Ścieżka Przyrodnicza “Na Górę Libek” w Kuźnicy oraz Ścieżka Przyrodnicza “Żyzne Lasy z Orlicą” w Juracie.

Hotel 77

Hotel 77 jest nowoczesnym obiektem położonym zaledwie 10 minut jazdy samochodem od centrum Jastarni. W hotelu do dyspozycji Gości jest strefa SPA z sauną, jacuzzi i masażami. W hotelu znajduje się 12 dwuosobowych pokoi i dodatkowo apartament. Dla najmłodszych przygotowano pokój zabaw wewnątrz obiektu oraz plac zabaw dla dzieci znajdujący się na zewnątrz.

Hotel 77 jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu nad Morzem Bałtyckim. Od plaży dzieli go zaledwie kilkuminutowy spacer (100 m w linii prostej).

Dla firm jest do dyspozycji sala konferencyjna, która pozwala zorganizować profesjonalne spotkanie biznesowe czy małą konferencję nad morzem.