Aktualności

Wiosna nad morzem

Wiosenne wchody słońca, budząca się przyroda, ciepły powiew morskiej bryzy i…. puste plaże, ścieżki rowerowe, zamknięte hotele i restauracje. Tak tej wiosny wygląda krajobraz na całym półwyspie helskim.

Plaża w Chałupach

Większość branży w dobie pandemii przechodzi przez bardzo trudny okres. Nie inaczej jest z branżą hotelarską. Już od połowy marca wszystkie hotele w Jastarni, Juracie, Władysławowie zostały zamknięte. Odwoływane pobyty, imprezy i konferencje stały się codziennością hotelarzy, którzy co roku od marca zaczynali przygotowywanie do sezonu.

Ścieżka rowerowa

Wielkanoc w Chałupach

Już dzisiaj wiemy że tegoroczna Wielkanoc będzie zupełnie inna niż ta, jaką pamiętamy z ubiegłych lat . Zapach świątecznych wypieków towarzyszących nam w hotelowej restauracji oraz rodzinna atmosfera podczas świątecznego ogniska, w tym roku wszystko to zostanie zastąpione widokiem pustych korytarzy i pokoi hotelowych.

Majówka 2020

Pod wielkim znakiem zapytanie pozostaje również majówka nad morzem. Dla hoteli, restauratorów i mieszkańców całego półwyspu heskiego, okres ten był swoistym rozpoczęciem odliczania do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu letniego.

Majówka nad morzem

Hotele a koronawirus

W trudnych czasach ludzie się jednoczą, bardziej niż kiedykolwiek. Widać to choćby po wielu rozpoczętych akcjach solidarnościowych, zarówno dla stojących na pierwszej linii pracowników służby zdrowia, jak i pogrążonej w ogromnym kryzysie branży hotelarskiej.

  • Świetlne podziękowania dla pracowników służby zdrowia zorganizował Hotel Mercure Kasprowy w Zakopanem:
  • Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport udostępnił pokoje pracownikom Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Obiekt może w sumie przyjąć ponad 80 osób z personelu medycznego. Będą oni mogli w nim odpocząć po wielogodzinnej pracy.

Swój początek ma wiele akcji pomocowych dla polskiego hotelarstwa. Jedną z nich jest akcja #zmienterminnieodwoluj. Akcja zachęca Gości do nieodwoływania zaplanowanych wcześniej urlopów, a do zmiany ich terminu. Pomoże to uchronić wielu hotelarzy przed generowaniem jeszcze większych strat.

Kolejną akcją zachęcającą do pomocy polskim przedsiębiorcom jest #w2020wypocznewPolsce. Zachęca ona do zrezygnowania z zagranicznych wycieczek w tym roku, na rzecz wypoczynku w Polsce.

Podobne przesłanie kieruje do nas akcja #ruszamwPolskę, którą zainicjowali miłośnicy spędzania urlopów w Polsce.

Akcją, która w sposób doraźny pomaga polskim hotelarzom jest akcja rozpoczęta przez Hotel Harmony. Udział w niej polega na wykupieniu vouchera-cegiełki w danym obiekcie do późniejszego wykorzystania powiększonego o 20%.

W tym trudnym czasie pokazujemy jaka siła drzemie w polskim społeczeństwie, która jest w stanie pokonać nawet tak wielkie przeciwności. Wierzymy, że będziemy mogli Państwa gościć w Chałupach w niedalekiej przyszłości.