Aktualności

Piękno natury w pełni okazałości – Wczesna jesień z Hotelem 77

Aura powakacyjna sprzyja złemu samopoczuciu, aby skutecznie temu zaradzić, wybierz się na urlop!

Powoli, acz nieubłaganie dni robią się coraz krótsze, liście tracą swoją zieleń na rzecz ciepłych barw, a przyroda w pełni życia! Wczesna jesień to najlepszy okres do podziwiania, czy relaksu na jej łonie, ale przede wszystkim korzystania z darów natury.

Jedyny moment w roku kiedy dostępne są najlepsze jeżyny, jagody, żurawina ale przede wszystkim GRZYBY. Jako że nasz nadmorski Hotel 77 w Chałupach znajduje się przy długim pasie leśnym, wielu z naszych gości obecnie wybiera taką formę wypoczynku. Cicha spokojna okolica półwyspu po sezonie wręcz obfituje w te i inne daru lasu.

Nie tylko wybrzeże zachodnie ale również środkowe to bogactwo natury, niespotykane nigdzie indziej, wyróżnia nas wyjątkowy akwen jakim jest Zatoka Pucka. Wiele rzadkich gatunków fauny i flory występujących w tym rejonie zaskoczy swoją różnorodnością miłośników przyrody.

Oto parę pobliskich miejsc o których warto wiedzieć:

– Nadmorski Park Krajobrazowy, obszar pasa nabrzeżnego rozciągający się od Białogóry, poprzez Jastrzębią Górę, cały Półwysep po sam Hel, ale również przeciwległy brzeg zatoki od Władysławowa po samą Rewę.

Nie tylko szerokie plaże o białym piasku, ale również klif, zielone brzegi zatoki oraz piękne szlaki turystyczne czekają żeby zaprzeć Ci dech w piersiach swoim urokiem. Jeden z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych parków krajobrazowych w Polsce!

Godne szczególnego polecenia są takie miejsca jak:

-Szlak Pieszy od Władysławowa po Hel, przyjemna leśna kraina która pozwoli się porządnie dotlenić co w połączeniu z nadmorskim powietrzem pełnym Jodu daje prawdziwy zastrzyk zdrowia. Dodatkowo dla poszukiwaczy prawdziwki, podgrzybki, maślaki, jeżyny  i wiele innych a, to wszystko naturalnie!

-Dwunastu Apostołów, ogromny głaz narzutowy, pomnik przyrody, przypominający niektórym uczniów Jezusa,

-Kaczy winkiel, szczególny punkt widokowy, dobry do obserwacji ptactwa wodnego oraz pejzażu Zatoki Puckiej

– Port Kuźnica, port Jastarnia, tutaj najlepiej poczują się fani wędkarstwa oraz miłośnicy jednostek wodnych, na niektóre z nich można się zaokrętować! Wspaniały rejs na starym kutrze, pozwoli poczuć Bałtyk oraz Zatokę w pełnej okazałości.

 

https://npk.org.pl/

 

– Rezerwat przyrody Bielawskie Błota, w okolicach Ostrowa oraz Mieroszyna,

Rozległe torfowiska, rejon o powierzchni 721 ha, będący ostoją dla wielu gatunków błotnych ptaków m. in. żurawia, sowy błotnej, skowronka, lelka, trzmielojada, orlika krzykliwego, myszołowa, jastrzębia czy nawet młodocianych orłów przednich! Również wiele endemicznych gatunków roślin takich jak malina moroszka, woskownica europejska, bagnica zwyczajna, rosiczka okrągłolistna, bażyna czarna, wrzosowiec bagienny czy przygiełka brunatna.

https://www.ostrowo.pl/atrakcje/2/rezerwat_bielawskie_blota