Aktualności

Wpływ pierwiastków chemicznych na organizm człowieka jest ogromny. Często podkreśla się role jakie spełniają żelazo, wapń czy cynk, a zapomina się o ….. jodzie! Mało kto zdaje sobie sprawę, że ten pierwiastek jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Jod, którego tak wiele mamy w naszych okolicach, odpowiada za prawidłową pracę tarczycy. Jego niedobór może prowadzić do poważnych konsekwencji, do niedoczynności tarczycy.


Przyroda daje zdrowie

Kontakt z naturą daje niemal same korzyści: poprawia samopoczucie, ale i zdrowie fizyczne, obniżając ryzyko śmierci z powodu chorób serca i nowotworów, pomaga lepiej rozwijać się dzieciom. Wykorzystaj jesień, by korzystać z dobrodziejstw natury – a tych w naszej okolicy nie brakuje.

Ruch jest wskazany

Odpowiednio dobrana aktywność ruchowa sprzyja rozwojowi organizmu, pomnażaniu i zachowaniu zdrowia. Ruch rozwija mięśnie, wpływa na prawidłowy wzrost i kształt kości, rozwija układ krążeniowo-oddechowy, podnosi sprawność i wydolność fizyczną. Aktywność fizyczna jest nieodłącznym atrybutem życia człowieka. W naszej okolicy mamy możliwość spacerów po pięknych plażach czy uprawiania kolarstwa – droga rowerowa ciągnie się z Władysławowa aż po Hel!

Kontakt z naturą daje niemal same korzyści: poprawia samopoczucie, ale i zdrowie fizyczne, obniżając ryzyko śmierci z powodu chorób serca i nowotworów, pomaga lepiej rozwijać się dzieciom. Nie pozostaje, więc nic innego, niż tylko przyjechać do Chałup i cieszyć się z dobrodziejstw tej pięknej okolicy!