Aktualności

Pewnie wielu z Was zastanawia się, jaki wpływ na nasz organizm ma korzystanie z jacuzzi czy saun?
Postaramy się Wam przedstawić pozytywne aspekty przebywania w naszej stefie SPA i korzystania z naszej oferty masaży!

Jacuzzi

Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi. Jednocześnie jacuzzi niweluje obrzęki nóg, zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, a także napięciowego bólu głowy

Sauna

Sauna pozytywnie wpływa na fizjologię skóry. Poprawia funkcjonowanie bariery naskórkowej, nawadnia warstwę rogową i zwiększa ukrwienie naskórka. Ilość wydzielanego przez skórę sebum ulega zmniejszeniu. Następuje przyspieszenie procesów metabolicznych w komórkach skóry, które zaczynają szybciej się reprodukować.

Stosujemy olejki eteryczne i ekologiczne herbatki

Dobroczynne skutki korzystania z sauny można mnożyć poprzez stosowanie odpowiednich olejków eterycznych. Stosowanie aromaterapii, czyli leczenia za pomocą substancji zawartych w olejkach eterycznych, stosowane jest już od czasów starożytnych. Wyciągi z kwiatów, liści, igieł oraz skórek owoców zawierają bardzo cenne składniki i mają liczne właściwości zdrowotne, m.in. zapobiegają infekcjom, a odporność w tych czasach jest szczególnie ważna. Naszym Gościom podajemy również ekologiczne herbatki, które mają zadbać również o temperatury wewnątrz organizmu.

Masaże

Masaż przyśpiesza cyrkulacje krwi w naczyniach krwionośnych, a tym samym zwiększa ilość krwi dostarczanej do płuc, gdzie następuje wymiana gazowa. Pod wpływem masażu polepsza się działanie układu oddechowego, wzrasta ilość krwi bogatej w tlen.

Pobyt w naszym Hotelu77, poza oczywistym wypoczynkiem, może pomóc w regeneracji i polepszyć funkcjonowanie Waszego organizmu! Zapraszamy do Chałup!