Aktualności

Zima w Chałupach

 

Zima w Chałupach!

Zimą warto przyjechać nad morze! A dlaczego? Zaraz wszystkiego się dowiecie.

Po pierwsze morze to idealne miejsce na regenerację zdrowotną dla organizmu, dużo jodu = mało smogu. Stężenie jodu zimą jest najwyższe, więc to fantastyczny czas na długie spacery oddychając świeżym powietrzem. Dowiedziono także, że jod sprzyja odchudzaniu, więc czemu nie połączyć tych dwóch rzeczy? Można wierzyć lub nie, ale wrócicie do domu jak nowo narodzony.

Kolejnym powodem jest cisza i spokój. Nie ma wakacyjnych tłumów i straganów. Dodatkowym atutem jest brak tłumów w helskim fokarium. Można z bliska przyjrzeć się ich karmieniu. Wyobraźcie sobie, że jadąc nad morze możecie cieszyć się jedynie naturą i piękną przyrodą dookoła.

Zima w Chałupach jest bajeczna! Takich widoków nie zobaczycie latem : wydmy w śniegu, puste plaże bez parawanów, morze pokryte taflą lodową, kominki rozpalone w restauracjach (w tym oczywiście nasza hotelowa Restauracja 77).

Nawet nad morzem można jeździć na nartach! W Sopocie (zaledwie 45-50km od naszego hotelu) znajduje się jedyny w Polsce wyciąg narciarski z widokiem na morze ! Wyciąg ma aż 286 metrów długości, gdzie dostępna jest również szkółka narciarska.

Dla miłośników sportów wodnych to idealne warunki na uprawianie tego typu sportu na lodowej tafli Zatoki Puckiej. Gdy tylko wiatr się wzmoży, kiteserferzy biorą deski, latawce, narty i ślizgają się po lodzie. Zima, śnieg i mróz im nie straszne.

Kolejną zaletą pobytów zimą nad morzem to oczywiście… tanie noclegi. Planując urlop nie trzeba martwić się domowy budżet, który latem może przerazić niejednego turystę. W cenę noclegu zazwyczaj jest wliczone dużo więcej atrakcji, niż tylko zwykły pobyt ze śniadaniem.

Zimą nie trzeba zwlekać się o 3 rano, aby obejrzeć wschód słońca, czy też czekać do 21 by zobaczyć zachód.  Zimą nie ma sprawy. Ósma wystarczy. Zdjęcia wyjdą równie pięknie, jak latem.

Wybierając się nad morze pamiętajmy o ciepłych ubraniach, czapkach i rękawiczkach. Poza sezonem wiele atrakcji do zwiedzania jest zamkniętych, dlatego to idealny czas na zimowe popołudniowe spacery brzegiem morza dla zakochanych, rodzin z dziećmi, seniorów czy pozostałych gości.
Zapraszamy serdecznie!