Aktualności

Hotel Władysławowo

Władysławowo to nadmorski ośrodek turystyczny położony u nasady Półwyspu Helskiego. Miasteczko cieszy się dużym ruchem odwiedzających dzięki bliskości otwartego Bałtyku, Helu i Zatoki Gdańskiej. W okresie letnim, podróżując samochodem, dużo łatwiej tam się dostać, niż na przykład do Chałup czy Jastarni. Odwiedzający znajdą tam też szeroką gamę możliwości noclegowych, które zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Uroki miejsca

Hotel Władysławowo z przyjemnością zaprasza wszystkich Gości na piękne i czyste plaże, otwartą przestrzeń morza i pachnące świeżością powietrze. To magiczne miejsce, pomimo dużego ruchu turystycznego, wciąż czaruje. Władze miasta zadbały, aby oddzielić drogocenną faunę i florę Mierzei Helskiej od działalności człowieka. Zarówno samochodem, jak i rowerem, czy też pieszo, każdy zainteresowany jest w stanie odwiedzić niezwykle piękne miejsca w pobliżu Władysławowo hotel.

Jednym z przykładów jest Rezerwat Przyrody Słone Łąki – słonoroślowy rezerwat przyrody na Pobrzeżu Kaszubskim na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się od zaledwie 1300 metrów od centrum Władysławowa, co sprawia, że praktycznie każdy będzie w stanie dostać się do niego pieszo. Miłośników przyrody (i nie tylko) zachwycą cenne i rzadkie gatunki roślin, ptaków wodnych i innych.

Innym miejscem oddalonym od miejskiego gwaru jest Latarnia Morska w Rozewie. Najstarszym dokumentem potwierdzającym istnienie tej budowli jest szwedzka mapa wydana w 1696 roku! Oznacza to, że latarnia została wybudowana co najmniej 300 lat temu! Z Władysławowa dostać się do niej można pieszo, ale ten spacer zajmie trochę więcej czasu, ponieważ jest to odległość 7,6 km. Bardziej wygodnym i w podeszłym wieku hotel Władysławowo sugeruje przejazd samochodem, ewentualnie rowerem.

Atrakcje miasta

Władysławowo hotel poleca również atrakcje w samym mieście. Jedną z najbardziej znanych jest Dom Rybaka wybudowany w stylu socrealistycznym w latach 1953-1957 jako hotel dla rybaków. Obecnie stanowi siedzibę Urzędu Miejskiego. Na pierwszym piętrze można obejrzeć wystawę rękodzieła kaszubskiego w postaci rzeźb twórcy Leona Golli, a także wystawę fotograficzną ukazującą miasto Władysławowo. Warto też wejść na Wieżę Domu Rybaka, która jest doskonałym punktem widokowym i orientacyjnym. Rozpościera się z niej przyjemny widok na miasto, Bałtyk, Półwysep Helski i Zatokę Pucką.

Godny polecenia jest także wybudowany w latach 1935-38 Port Rybacki we Władysławowie, obecnie jeden z największych nad otwartym morzem. Wyróżnia się pod kątem ilości wyładowania ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Dysponuje dużym zapleczem przetwórczym i chłodniczym dla przemysłu rybnego. Pełni również funkcję żeglarskiej mariny. Jednostki pływające zaopatrują się w nim w paliwo, prowiant i wodę, dokonują niezbędnych napraw, a ich załogi korzystają z energii elektrycznej, pryszniców i węzłów sanitarnych.

Nocne życie miasta

Nocne życie Władysławowa również należy do ciekawszych. W mieście znajduje się wiele miejsc, w których można wypić piwo, porozmawiać ze znajomymi, albo poznać kogoś nowego. Hotel Władysławowo zaprasza również do Chałup, w których przy muzyce i w doborowym towarzystwie turyści świetnie się bawią.

Pobyt w hotel Władysławowo przyniesie Ci wiele radości i wypoczynku. Zarezerwuj te niezapomniane chwile już dziś.